tanie nocowanie

Bardzo tanie nocowanie w Zielonej Górze blisko rezerwatu

Zielona Góra to miasto położone w bezpośredniej bliskości terenów zielonych – można powiedzieć, że aglomerację otaczają różnorodne lasy. Warto jednak podkreślić, że niewielki zagajnik nie jest równy miejscom z prawdziwego zdarzenia. Tylko w rezerwacie znaleźć można naprawdę unikalne gatunki roślin oraz zwierząt, które są warte poznania. Szukając noclegu, najlepiej upewnić się, że z hotelu będzie blisko do bujnych terenów zielonych.

Rezerwat blisko bardzo taniego nocowania w Zielonej Górze

tanie nocowanieSzukając noclegów blisko rezerwatu, warto wybrać południową część Zielonej Góry. Najlepiej będzie nadawała się do tego dzielnica Jędrzychów położona w bliskim sąsiedztwie drogi prowadzącej do gęstego lasu. Bardzo tanie nocowanie w Zielonej Górze znajduje się blisko rezerwatu o nazwie Zimna Woda. Miano to wzięło się stąd, że tereny zielone są często zalewane wodą na wiosnę, kiedy temperatura nie jest jeszcze zbyt wysoka. Rezerwat został utworzony ponad sześćdziesiąt lat temu i nie jest może zbyt duży, ale bardzo ciekawy. Wybierając nocleg w Zielonej Górze, warto zwrócić też uwagę na opis pokoi. Często oprócz standardowych kwater, hotele oferują także opcję luksusową. W pokojach tego rodzaju znaleźć można dodatkowe udogodnienia, takie jak na przykład balkon.

tanie nocowanieDzięki niemu można zjeść śniadanie z widokiem na las lub miasto – to dodatkowa przyjemność, która pozytywnie nastraja na cały dzień zwiedzania. Innym udogodnieniem może być biurko do pracy, które przyda się między innymi osobom, które do Zielonej Góry przyjechały na konferencję i muszą jeszcze dopracować prezentację lub biznesmenom cały czas zawierającym jakieś transakcje. Zwykle nawet w standardowym wyposażeniu pokoju dostępny jest internet – w dzisiejszych czasach to już norma. Wybierając bardzo tanie nocowanie w Zielonej Górze, warto zwrócić uwagę także na to, czy pokój jest klimatyzowany. To istotne zwłaszcza latem, kiedy na wakacje wyruszają całe rzesze rodzin z dziećmi, licząc na to, że po całym dniu zwiedzania uda im się schłodzić w przyjemnym hotelowym zaciszu. Wybierając nocleg w południowej dzielnicy Zielonej Góry – miejscu o nazwie Jędrzychów – można zyskać wspaniałą bazę wypadową do rezerwatu Zimna Woda.

Bujny las nie znajduje się daleko od miasta, dlatego wprawny kolarz może tam szybko dojechać nawet rowerem. Osoby, które nie mają aż takich umiejętności jeżdżenia na dwóch kółkach, mogą łatwo dostać się tam samochodem. Warto odwiedzić to miejsce, ponieważ znajduje się w nim unikalna fauna i flora, która zapada w pamięć na długo – to między innymi rozłożyste olchy czarne czy jesiony.