You are currently viewing Czym powinna się wyróżniać pościel hotelowa?

Czym powinna się wyróżniać pościel hotelowa?

Pościel hotelowa wbrew pozorom, bardzo mocno odróżnia się od tej, która jest wykorzystywana w domach prywatnych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jest ona zazwyczaj prana znacznie częściej, niż ma to miejsce w przypadku tej wykorzystywanej w sypialniach prywatnych. Właśnie dlatego powinna się ona cechować możliwie jak najwyższą wytrzymałością.

Wyjątkowa pościel do każdego hotelu

pościel hotelowaJak się okazuje, największy wpływ na wytrzymałość danej pościeli ma przede wszystkim tkanina, z której została ona wykonana. Zazwyczaj wykorzystuje się do jej stworzenia tkaniny w całości, lub też w części naturalne. Dobrym ich przykładem może być bawełna, która okazuje się być zaskakująco odporna na pranie w temperaturze dochodzącej do 95 stopni, która jest kluczowa dla właściwej dezynfekcji pościeli. Co ciekawe, w przypadku pościeli bawełnianej dostępnej w sklepach, maksymalną dopuszczalną temperaturą prana jest około 60 stopni. Różnice w dopuszczalnych temperaturach wynikają przede wszystkim ze znacznie większej gramatury, którą może się pochwalić pościel hotelowa. Ważne, by jasną informację o gramaturze podawał polecany producent pościeli hotelowej. W zdecydowanej większości przypadków, pościel hotelowa posiada gramaturę, która może dochodzić nawet do 160 g/m2.

pościel do hoteluDzięki tak wysokiemu procentowi właściwego surowca, okazuje się ona znacznie bardziej odporna na rozciąganie, ale także i na skurczone w praniu. Wysoka gramatura sprawia, że nawet pościel z czystej bawełny zachowuje odpowiednią trwałość. Jest to bardzo ważne, gdyż wiążą się z nią także i inne zalety. Pościel z czystej bawełny jest także znacznie bardziej miękka, oraz przyjaźniejsza dla skóry. Dodatkowo, nie ma ona właściwości podrażniających, ani uczulających, nawet w przypadku osób ze skóra wrażliwą. Nie mniej ważna niż gramatura danej pościeli, okazuje się być także jej ogólna estetyka. Właśnie z tego względu, zazwyczaj w przypadku hoteli sięga się po tą w kolorze białym. Oprócz bardzo schludnego wyglądu, pościel w takim korze, co ciekawe, bardzo łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy użyć w tym celu odpowiedniego wybielacza, który może być bardzo intensywny, bez obaw o uszkodzenie danej pościeli.

W obecnym czasie z bardzo dużą uwagą podchodzi się do kompletowania odpowiedniego wyposażenia hotelowego. Dotyczy to tak ważnych elementów wyposażenia, jakim jest na przykład pościel hotelowa. Ważne jest, by była ona wykonana z surowców naturalnych o wysokiej gramaturze, co pozytywnie może się przełożyć na jej ogólną trwałość oraz wytrzymałość. Taki rodzaj pościeli okazuje się być także znacznie bardziej przyjemny i bezpieczny dla skóry.

Więcej informacji znajdziesz na: www.perfect.gpe.pl!