czarter jachtu

Dlaczego warto czarterować jacht w Grecji?

Spędzanie wakacji nad wodą może przybierać różne formy. Wielbiciele leniwego relaksu będą się wylegiwać nad brzegiem morza, czy też spacerowali po plaży. Również amatorzy pływania, surfowania, czy gry w siatkówkę mogą spędzać urlop nad morzem. Jednak to nie wszystko. Ciekawą opcją jest także pływanie na jachcie. Jest bardziej ekscytujące niż wycieczkowy rejs katamaranem, a jednocześnie spokojniejszy niż przejażdżka motorówką.

Czarter jachtu dla turystów

czarter jachtu Dodatkowy sami decydujemy o tym, jak długo trwa nasz wypoczynek na jachcie. Bardzo popularny jest z pewnością czarter jachtu w Grecji. Dlaczego właśnie tam? Grecja od dawna była popularną destynacją turystyczną wśród Polaków. Czysta woda, wysoka temperatura oraz atrakcyjne ceny zachęcały do odwiedzenia kraju leżącego nad Morzem Śródziemnym. Dodatkowo Grecja nie jest tak daleko, więc można do niej szybko się dostać, zarówno drogą powietrzną, jak i lądową (samochód lub autobus). Ponadto, w Grecji nie trzeba obawiać się silnych wiatrów, które mogłyby zagrozić naszemu rejsowi oraz sezon jachtowy trwa bardzo długo. Czarterować jacht można nawet w kwietniu czy na początku października. Dzięki temu łatwiej jest zaplanować podróż, bo ma się większy przedział czasowy do wyboru.

czarter jachtu Nic więc dziwnego, że wiele osób rezygnuje z dalekich podróży na rzecz Grecji – miejsce jest urokliwe, idealne do żeglowania, a jednocześnie nie wiąże się z zakupem drogich biletów i podróżą przez pół świata, by trafić do wybranej destynacji. Dlaczego jednak warto czarterować jacht, a nie wybrać się w zaplanowany przez biuro podróży rejs po greckich wyspach? Przede wszystkim czarter zapewnia niezależność. Sami wybieramy datę przyjazdu i wyjazdu, to co chcemy zobaczyć i jak długo cumować w wybranym miejscu. Obejrzymy tylko to co chcemy, nie musimy się spieszyć, ani nudzić oglądając coś, co nas nie interesuje. Ponadto, jesteśmy sami na jachcie, mamy zapewnioną prywatność, nikt nam nie będzie przeszkadzał, hałasował i zakłócał spokoju. Na pewno jest to dobra opcja dla par, które marzą o romantycznym wypadzie do Grecji, czy też dla rodzin z dziećmi, które potrzebują więcej przestrzeni dla siebie.

Kończąc rozważania, zdecydowanie czarterowanie jachtu w Grecji to dobry pomysł na spędzenie niezapomnianych wakacji. Samodzielne pływanie jachtem pozwala na wybranie takiej trasy, terminu i obiektów które obejrzy się po drodze jakie tylko się nam podobają, a nie tych wybranych przez biuro podróży. Czarter jachtu gwarantuje pełną prywatność, niezależność i wspaniałe wspomnienia z wakacyjnej wyprawy.