You are currently viewing Dlaczego warto zdecydować się na nocleg w górach, w domku?

Dlaczego warto zdecydować się na nocleg w górach, w domku?

Górskie powietrze jest niesamowicie czyste i świeże. Nieskończona ilość szlaków, szczytów do zdobycia, zachęca do wyjechania w te rejony. Bez względu na to, o jakiej porze roku wybierzemy się na wypad w góry, krajobrazy zrobią na nas ogromne wrażenie. Można je odkrywać i poznawać latami, ponieważ za każdym razem możemy zobaczyć tu coś innego. Oczywiście wybierając się na południe Polski, warto wcześniej ustalić zakwaterowanie.

Gdzie warto się zatrzymać?

noclegPolskie góry słyną z niezwykłej architektury znajdujących się tu budynków. Zwiedzając miasteczka położone u podnóża gór, mamy jedyną w swoim rodzaju okazję podziwiać charakterystyczne domy i zabytkowe budynki sakralne. Domy góralskie są naprawdę wyjątkowe, a zwłaszcza tradycyjne domy z bali. Takie budynki powstają również i dziś, idealnie wpisując się w lokalny krajobraz. Świetną opcją na wypoczynek są bieszczady – noclegi w domku zapewnią wyjątkowy klimat i swobodę. Brak sąsiadów, duża przestrzeń do dyspozycji to wszystko wpływa, na popularność zakwaterowania w domkach. Miłośnicy gotowania i ci, którzy nie przepadają za restauracyjnym menu, docenią wyposażoną kuchnię na wyciągnięcie ręki. To dobre również dla rodzin z dziećmi, w każdej chwili można podgrzać jakieś danie maluchowi. Niestety w pokojach, czy hotelach, aby coś zjeść, trzeba znaleźć restaurację, to wiąże się niekiedy z dodatkowymi kosztami.

domki do wynajęciaW góralskich domkach z bali gości niezwykła atmosfera — wszystko tutaj jest otoczone tymże surowcem, aż pachnie lasem. Cały wystrój jest bardzo spójny. Czujemy się w nich jak u siebie, są pełne ciepła, przytulne i swojskie. Wielką zaletą wynajmu górskiego domku, jest oszczędność. Jeśli wybierasz się w góry całą rodziną lub z grupą znajomych, będzie to rozwiązanie o wiele bardziej ekonomiczne, niż nocleg w hotelu. W przypadku domku płacimy za wynajem całości dla kilku osób, więc finalny koszt za osobę wychodzi o wiele niższy, niż w przypadku wynajęcia pokoju hotelowego. Takie zakwaterowanie to również niezwykła wygoda, chociażby ze względu na miejsce parkingowe, które zawsze będzie na nas czekało po długim wypadzie po górach. Wielką zaletą wynajętych domków w górach jest także ich bogate wyposażenie oraz wiele udogodnień np. telewizor, wi-fi, wyposażenie kuchni, w niektórych z nich można też skorzystać z sauny czy jacuzzi.

Podsumowując, kwestia lokalizacji to najważniejsza sprawa i trzeba ją wybrać już na samym początku. Jedną z ciekawszych propozycji jest pobyt w góralskim domku. Dostatek drewna, specyficzne warunki klimatyczne, cisza i spokój, własna kuchnia to wszystko sprawia, że wczasowicze chętnie wybierają takie lokum. Baz noclegowych jest dużo, wiec z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, oczywiście domki warto rezerwować już rok wcześniej.