You are currently viewing Jak dobierać nóżkę do roweru?

Jak dobierać nóżkę do roweru?

Stopka rowerowa, okazuje się mieć zdecydowanie największe znaczenie dla bezpiecznego korzystania z roweru. Okazuje się mieć ona zdecydowanie największe znaczenie, aby skutecznie uchronić rower przed upadkiem, oraz wszelkiego rodzaju otarciami. Ważne, aby rodzaj takiej właśnie stopki, idealnie dostosować przede wszystkim do rodzaju roweru.

Czy stopka do roweru jest zbędna?

stopka rowerowaJedną z bardziej popularnych rozwiązań tego typu, okazuje się być stopka, która jest montowana w tylnej części roweru. Jest to zdecydowanie najbardziej popularny jej rodzaj, który montuje się bezpośrednio do tylnego trójkąta ramy. Zastosowany w takim wypadku rodzaj mocowania stopki do roweru, może być niezwykle zróżnicowany. Stopka może być tym samym krótsza, w takim wypadku montowana jest jedynie do dolnej rurki, bądź też dłuższa – w takim wypadku, umocowuje się ja do dwóch rurek ramy. Kolejnym jej rodzajem, jest z całą pewnością podpórka, która montowana jest centralnie. W jej przypadku, umocowuje się ją bezpośrednio, za pomocą śruby, do wcześniej przygotowanego otworu. Z tego też względu, taka krótka nóżka rowerowa będzie najlepiej pasowała przede wszystkim do rowerów miejskich, bądź też trekkingowych. Mocowanie na jedynie pojedynczą śrubę może powodować w przypadku tej właśnie stopki, nieco większa podatność na poluzowywanie się po upływie pewnego czasu.

rower Kolejnym przykładem stosowanej w przypadku rowerów podpórki może być ta, która jest mocowana centralnie. W jej przypadku sam wygląd, oraz zasada działania stopki rowerowej, jest niemal identyczna jak w przypadku tej stosowanej w przypadku motocykli. Ważne jest jednak, aby w przypadku chęci zakupu tego właśnie rodzaju stopki, kupować ją odpowiednio wysokiej jakości, gdyż tylko wtedy będzie ona mogła być faktycznie bardzo stabilnym oparciem, dla danego roweru. Ostatnim rodzajem, coraz częściej wybranego typu stopki rowerowej jest ta montowana bezpośrednio do bagażnika przedniego. Może być ona stosowana na przykład, jako dodatkowe oparcie dla roweru, w przypadku jednoczesnego wykorzystywania stopki tylnej.

Od pewnego czasu, bardzo dużo uwagi przykłada się do wyboru dodatkowych akcesoriów rowerowych, mających znaczny wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort podczas wykorzystywania tego pojazdu. Do takich właśnie akcesoriów, należy z pewnością stopka rowerowa, która jest dostępna zresztą, w jednym z wielu bardzo różnych rodzajów. Ważne, aby z uwagą dobrać tego typu akcesorium tak, aby nie mieć żadnych zastrzeżeń, co do jego ogólnej funkcjonalności oraz zapewnianego przez bezpieczeństwa przed upadkiem roweru.