pensjonat w Szczawnicy

Miejsca noclegowe w Szczawnicy

Szczawnica jest małym miasteczkiem, które cieszy się dużą popularnością wśród turystów przyjeżdżających na odpoczynek całą rodziną. Bez względu na porę roku oferuje szeroki wybór miejsc noclegowych, dopasowanych do potrzeb każdego – zarówno młodszego jak i starszego odwiedzającego. Jest to niezwykle istotny element całych wakacji, aby wybrać właściwy nocleg, który pozwoli odpocząć po całodziennej aktywności.

Pensjonat w górach

pensjonat w SzczawnicyTylko w miejscu, które zapewni nam komfortowy pobyt i spełni nasze warunki będziemy się czuli swobodnie. Na co więc się zdecydować? Można wybierać zarówno spośród ekskluzywnych hoteli ze SPA, jak i skromnych domków letniskowych i pensjonatów, które oferują rodzinom duże pokoje w korzystnych cenach. Aktualnie to właśnie pensjonat w Szczawnicy należy do najczęściej wybieranych miejsc, głównie ze względu na usytuowanie blisko głównych alejek oraz dużej przestrzeni w środku. Pensjonaty są ogrodzone, mają spore tereny wyposażone w place zabaw, miejsca na grilla oraz wiele innych atrakcji, które są mile postrzegane przez rodziców. Gwarantują wysoki komfort w możliwie jak najniższej cenie, aby fundusze wakacyjne można było przeznaczyć na spływ Dunajcem, czy wjazd kolejką. Dzieci na pewno byłyby zadowolone, gdyby mogły skorzystać z dodatkowych nieprzewidzianych sposobów na aktywny wypoczynek.

pensjonat w SzczawnicyWszystko tak naprawdę zależy od pory roku, w jakiej postanowiliśmy wybrać się do Szczawnicy. Latem daje ona nam zdecydowanie więcej możliwości, na przykład podziwianie dzikich wodospadów, rwących rzek oraz zielonego krajobrazu górskiego. Zimą natomiast czynny jest dla turystów stok narciarski, trasy widokowe, które trzeba pokonywać z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. To właśnie sposób spędzania czasu determinuje nasze potrzeby związane z późniejszym odpoczynkiem. Pensjonaty posiadające dodatkowo spa, czy jacuzzi na pewno będą świetnym rozwiązaniem w zimowych okresie, kiedy będziemy chcieli się ogrzać. Z kolei latem zarówno piaskownica, jak i miejsce do grillowania bardziej się przydadzą. Szczawnica zdecydowanie jest piękniejsza latem niż zimą, ale każdy odwiedzający ma inne oczekiwania i pomysły na swój wypoczynek.

Niektórzy wolą rozkoszować się ciepłem spacerując po głównym deptaku nad Dunajcem, a inni zjeżdżać na nartach, czy sankach z górek. Mimo to ważne jest, aby zdecydowanie wcześniej zdecydować się na rezerwację noclegu, który będzie spełniał nasze oczekiwania i pomoże nam zregenerować siły na następny dzień. Dzięki temu będziemy mogli komfortowo odpocząć nie martwiąc się o miejsce na spożycie posiłku, czy gorącą kąpiel.