You are currently viewing Popularne kierunki wycieczek

Popularne kierunki wycieczek

Jedni kochają lato, inni zimę. Są miłośnicy sportów, jak i zwiedzania. Wszyscy jednak chcą odpoczywać na urlopie. Dzięki portalom internetowym, coraz większej ilości połączeń samolotowych i kolejowych (także międzynarodowych), czy licznym biurom podróży można wybrać się na wyjazd bezproblemowo, niedrogo i miło spędzić czas.

Jakie są obecnie najpopularniejsze kierunki wycieczek?

wycieczki last minute do hiszpaniiZdecydowanie nadal bardzo modne i popularne są wycieczki last minute do Hiszpanii, Egiptu, czy Chorwacji. To kraje które znajdują się stosunkowo blisko nas – w związku z tym można tam szybko dolecieć samolotem, czasem organizowane są też wycieczki autokarowe. Kupowanie wczasów na ostatnią chwilę pozwala także sporo zaoszczędzić – w związku z tym zostaje nam więcej pieniędzy na rozrywki i przyjemności. W tych krajach zawsze jest ciepło, świeci slońce, a bliskość morza zapewnia delikatną ochłodę morskiej bryzy. To idealna opcja dla osób, które chcą spędzić wczasy na opalaniu się, pływaniu i relaksie. Zdecydowanie ciepłe kraje położone nad morzem są bardzo popularne, jednak to nie jedyny kierunek wakacyjnych destylacji. Wiele osób woli bardziej egzotyczne kierunki. Organizowane są wycieczki do Tajlandii, na Hawaje, Bora Bora, czy na inne egzotyczne wyspy.

wycieczka do HiszpaniiTo rajskie miejsca, pełne czystej wody, jasnego piasku i wysokich palm. Jednak egzotyka jest bardzo pociągająca, a same krajobrazy zupełnie innej niż te w Chorwacji, czy Hiszpanii. To także idealne miejsce dla fotografów szukających pięknych plenerów do zdjęć. Co z osobami które wolą na wakacjach zwiedzać muzea, robić zdjęcia zabytkom i poznawać nowe kultury? Popularne jest oczywiście odwiedzanie zabytkowych miast, takich jak Paryż, Rzym, czy Londyn. Można tam zobaczyć typową dla danego miejsca architekturę, jak również oglądać obrazy wielkich mistrzów malarskich. Jeśli ktoś woli poznać nieco bardzoej odległe kultury to często organizowane sa wycieczki do Gruzji, Izraela, czy do krajów afrykańskich. Trzeba jednak zaznaczyć, że tak niszowe i odległe kierunki wycieczek zawsze są droższe od tych ,,standardowych”, choć można polować na bardzo atrakcyjne oferty last lub first minute.

Podsumowując, jest wiele popularnych kierunków wycieczkowych. Są to nie tylko egzotyczne nadmorskie miejsca pod palmami, ale także zabytkowe miasta, czy kraje mniej znane polskim podróżnikom. Grunt to znaleźć taką wycieczkę której program będzie nam odpowiadał w stu procentach. Wtedy dobrze odpoczniemy, zobaczymy to, co chcemy i miło spędzimy czas urlopowy.