rowery kross

Rower na górskie wyprawy

Na ulicach polskich miast można zobaczyć coraz więcej rowerzystów. Coraz dłuższe i lepsze jakościowo ścieżki rowerowe sprzyjają krótkim podróżom, szczególnie że ceny benzyny i biletów stale rosną. Jednak jazda po ulicy jest monotonna, a do tego bywa niebezpieczna. Również jazda po asfalcie poza miastem, czy wyprawy leśne nie są tak ciekawe jak wyprawy górskie. W górach ścieżki rowerowe są wyboiste, nierówne, kręte.

Rowery polecane przez ekspertów

rowery krossZapewniają jazdę ekstremalną, wytrzymałościową, nie każdy jest w stanie podołać takiemu wysiłkowi. Jest to bez dwóch zdań opcja dla zapalonych kolarzy, którzy mają świetną kondycję i nie boją się wyzwań. Oczywiście górskie ścieżki także mają różny stopień trudności, więc są ścieżki dla początkujących i dla zaawansowanych. O czym trzeba pamiętać przed wybraniem się na taką wyprawę? Przede wszystkim należy mieć odpowiedni rower. Górskie rowery Kross polecane są przez profesjonalistów. To rower na lata, którym można jeździć po każdym terenie, nawet najbardziej wyboistym. Markowy rower będzie wytrzymały, solidnie wykonany, na pewno szybko się nie zepsuje. Można nim jeździć przez wiele lat. Rowery górskie zazwyczaj mają stalową ramę, natomiast miejskie mają aluminiową. Stal jest cięższa niż aluminium, ale też bardziej wytrzymała. Podczas górskich wycieczek łatwo o wypadki.

rowery krossMniej solidna rama może się wyginać, przez co rower będzie w najlepszym razie nadawał się do naprawy, w najgorszym – do wyrzucenia. Dlatego też trzeba wybierać rowery ze stalową ramą. Druga kwestia to amortyzacja. Jeżdżąc po kamieniach, konarach drzew, czy po dziurach przydaje się amortyzacja wstrząsów, bo dzięki niej jazda będzie przyjemniejsza. Amortyzatory powinny radzić sobie w ekstremalnych warunkach. Nikt w końcu nie chce przy każdej nierówności podskakiwać na siodełku. Dobry rower górski musi posiadać też dobre hamulce. Jeżdżąc po górach trzeba niekiedy szybko reagować i hamować np. zjeżdżając ze stromej góry. Hamulce powinny być niezawodne, dlatego warto zwracać na specyfikację produktów przy zakupie rowerów. Hamulce polecanych marek na pewno zostaną wyszczególnione w opisie roweru w sklepie internetowym lub stacjonarnym.

Górskie rowery powinny być solidne, mieć dobre amortyzatory oraz hamulce. Ważna jest stalowa rama, jak i inne elementy, takie jak wygodne siodełko, regulowana kierownica, czy też wiele przerzutek. Tylko dobrej jakości rower sprawdzi się na każdym terenie, na każdej wyprawie. Warto celować w markowe rowery od znanych producentów, które są polecane przez profesjonalistów.