spływy kajakowe

Spływy rekreacyjne dla firm

Organizując wyjście bądź wyjazd integracyjny w firmie, nie trzeba wybierać się do kina czy na kręgle. Można wyjść z inicjatywą wybrania czegoś ciekawszego, co zdecydowanie bardziej wpłynie na zacieśnienie relacji między współpracownikami, jednocześnie budując zaufanie.

Spływy na długich trasach

spływy kajakoweNa pewno świetną alternatywą okażą się firmowe wyjazdy na weekend, gdzie w niedalekiej okolicy trzeba będzie zmagać się z siłami natury, by wspólnymi siłami odnieść zwycięstwo. W okolicach Śląska nie brakuje miejsc, gdzie oferowane są właśnie tego typu atrakcje. Firmowa integracja jako wyjście na wspólne spotkanie dawno wyszło z mody. Teraz organizowane są wyjazdy na różne ciekawe wydarzenia, zielone szkoły, gdzie poza zdobywaniem wiedzy jest również czas na zabawę. Jedną z propozycji są między innymi spływy kajakowe na śląsku, gdzie nie brakuje długich tras pełnych przeszkód. Wszystko trzeba jednak odpowiednio wcześniej rozplanować, by w przypadku kilkudniowego wyjazdu znaleźć w okolicy noclegi w korzystnych cenach oraz poinformować pracowników o konkretnym terminie. Osoba odpowiedzialna za organizację spływu ma bardzo odpowiedzialne zadanie, ponieważ musi wszystko uzgodnić z miejscowymi firmami – począwszy od cen, a kończąc na długości trasy i późniejszych atrakcjach.

spływy kajakoweZawsze można skorzystać z opcji jednodniowego wyjazdu, co nie będzie stanowiło tak dużego obciążenia dla budżetu firmowego. Wystarczy wtedy uzgodnić godzinę rozpoczęcia spływu oraz miejsce zbiórki skąd cała ekipa wyruszy w dalszą podróż. Spływ kajakowy wymaga przede wszystkim współpracy od wszystkich osób znajdujących się w jednym kajaku. Poza tym muszą one darzyć się zaufaniem i szybko wymyślać rozwiązania w trudnych sytuacjach, co uratuje je przed poniesieniem klęski. Jest to świetna lekcja dla wszystkich pracowników, zarówno wyższego, jak i niższego szczeble, ponieważ nauczą się oni ze sobą skutecznie komunikować, przekazując najważniejsze informacje. Przekłada się to oczywiście później na pracę zespołu przy konkretnych projektach, gdzie wzajemnie zrozumienie oraz zaufanie jest bardzo istotne. Spływ kajakowy jako sposób na integrację na pewno zostanie doceniony przez każdego z pracowników.

Wpłynie to nie tylko na sprawniejsze porozumiewanie się, ale także pozwoli czerpać dużą przyjemność ze spotkania z naturą. Biorąc czynny udział w takich wydarzeniach, można wykazać się umiejętnościami, które do tej pory nie zostały dostrzeżone. Być może będą miały one wpływ na dalszy rozwój kariery zawodowej, ale na pewno przełoży się na tryb współpracy zespołu składającego się z osób różnego szczebla.