SpotPoland podnosi poziom bezpieczeństwa


spot_2_na_ratunek

SpotPoland to wyjątkowa aplikacja. To coś więcej niż przewodnik turystyczny w wersji cyfrowej. SpotPoland daje znacznie więcej możliwości, niż tylko przeczytanie informacji na temat budynku, góry lub atrakcji turystycznej. Dzięki tej aplikacji nie tylko zaplanujesz trasę wycieczki po dowolnym parku narodowym w Polsce, ale także poczujesz się bezpiecznie dzięki funkcjonalności Na Ratunek.

Co to jest?

Na Ratunek to funkcjonalność stworzona dla zwiększenia bezpieczeństwa turystów. Alarmuje bliską osobę (wcześniej wskazaną przez użytkownika aplikacji SpotPoland) o możliwości zaistnienia sytuacji awaryjnej.

Jak to działa?

Urządzenie uwzględnia informacje o planowanej trasie wprowadzone przez użytkownika oraz pozostałe dostępne informacje (m.in. warunki pogodowe, lokalizacja, telefony alarmowe) do przygotowania komunikatu wysyłanego za pośrednictwem bramki SMS zintegrowanej z aplikacją. Wiadomość jest wysyłana w przypadku, gdy użytkownik nie potwierdzi statusu „OK”, który wyświetli się na urządzeniu mobilnym po wcześniej zadanym czasie. Będzie to oznaczało potencjalną sytuację awaryjną.

Korzyści

Funkcjonalność Na Ratunek jest nieoceniona w przypadku wystąpienia niebezpiecznej sytuacji. Pozwala zaalarmować bliską osobę automatycznie, bez ingerencji człowieka.