SpotPoland w piątym wymiarze


spot_1_piaty_wymiar

SpotPoland to wyjątkowa aplikacja. To coś więcej niż przewodnik turystyczny w wersji cyfrowej. SpotPoland daje znacznie więcej możliwości niż tylko przeczytanie informacji na temat budynku, góry lub atrakcji turystycznej. Dzięki tej aplikacji nie tylko zaplanujesz trasę wycieczki po dowolnym parku narodowym w Polsce, ale także poczujesz się bezpiecznie. Tym, co wyróżnia aplikację na tle zwykłych przewodników, jest działanie w trybie rozszerzonej rzeczywistości.

Co to jest?

Augmented reality to w języku angielskim rozszerzona rzeczywistość. Można jej doświadczyć przy użyciu smartfona lub innego urządzenia mobilnego z odpowiednim oprogramowaniem. SpotPoland umożliwia dostęp do piątego wymiaru na terenie polskich parków narodowych.

Jak to działa?

Wystarczy skanować otaczający nas widok kamerą w smartfonie. Aplikacja pokaże nam rzeczy wygenerowane przez komputer. Zobaczymy oznaczenia konkretnych miejsc i ich krótkie opisy – zabytków, elementów przyrody nieożywionej (skały, góry, jaskinie), miejscowości, a nawet bazy noclegowej.

Korzyści

Sposób pozyskiwania informacji za pośrednictwem rozszerzonej rzeczywistości jest bardzo wygodny i znacznie bardziej atrakcyjny niż papierowe przewodniki.