pokoje

Wakacje w Powidzu

W Polsce istnieją trzy główne kierunki turystyczne: morze, góry i Mazury. W najpopularniejszych miejscowościach turystycznych w szczycie sezonu pojawiają się codziennie setki, czy nawet tysiące ludzi. Są jednak w naszym kraju zakątki równie urokliwe, a przy tym znacznie mniej znane, doskonałe na wypoczynek dla osób, które pragną uciec od miejskiego zgiełku i spędzić choćby kilka dni jak najbliżej przyrody.

Pokoje dla singli i par

pokoje do wynajęciaDo takich miejsc można zaliczyć na przykład wielkopolski Powidz. Choć zezwolenie na lokowanie osady na prawie niemieckim wydano dla Powidza w 1243 roku, to pierwsze wzmianki o Powidzu jako o mieście są o ponad stulecie starsze. Obecnie jest to jednak wieś, która prawa miejskie straciła na początku ubiegłego stulecia. Jest ona położona wyjątkowo urokliwie, między dwoma jeziorami i w otoczeniu lasów (stanowią one ponad 40% terenu całej gminy), a dodatkowo na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Czyni to z tego terenu doskonałe miejsce na wypoczynek, zwłaszcza dla osób, które lubią piesze wycieczki po lesie albo spędzanie czasu nad jeziorem. Jezioro Powidzkie, otoczone strefą ciszy, posiada bardzo czystą wodę – według klasyfikacji jest ona zdatna do picia dla ludzi! Nic więc dziwnego, iż w takim otoczeniu powstała bardzo szeroka baza noclegowa, nastawiona jednak na turystów, którzy nie potrzebują wielu luksusowych atrakcji, a jedynie ciszy i spokoju.

pokoje do wynajęciaNocleg można wynająć w jednym z licznych domków letniskowych, pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych. Pokoje do wynajęcia w Powidzu to miejsce zarówno dla singli i par, jak i rodzin z dziećmi. Popularne udogodnienia dla turystów to dostęp do internetu, łazienka przy każdym pokoju, telewizor. Właściciele tych obiektów dbają także o najmłodszych, ponieważ coraz częściej natrafić można na oferty noclegu dla rodzin z małymi dziećmi: udogodnienia dla nich to np. krzesełka do karmienia, place zabaw czy zabawki. Wiele ośrodków oferuje swoje usługi przez cały rok – Powidz może być więc doskonałym miejscem na spędzenie Walentynek czy Sylwestra ze swoją drugą połówką. Noclegi w Powidzu zaliczają się do bardzo tanich; noclegi w domkach możemy znaleźć już od dwudziestu, trzydziestu złotych.

Warto wybrać lokalizację, która odpowiada nam najbardziej, ze względu na np. bliskość jeziora, centrum wioski czy przeciwnie, odległość od innych zabudowań, gwarantującą nam niczym niezakłócony wypoczynek. Czas spędzony w Powidzu z pewnością będziemy mogli uznać za udany, a z wakacji wrócimy pełni nowych chęci i zapału do pracy.