You are currently viewing Walizki wyprodukowane z różnych materiałów – jak wyglądają?

Walizki wyprodukowane z różnych materiałów – jak wyglądają?

Wybór materiału, z jakiego powinna zostać wykonana walizka kabinowa, jest jedną z najistotniejszych rzeczy podczas zakupu nowego bagażu na podróże. W zależności od tego czego oczekujemy od walizki, możemy wybrać tę, która posłuży nam na wiele lat. Jakie są jednak rodzaje walizek dostępnych na rynku?

Z czego produkuje się walizki i czym się cechują?

Dostępne na rynku materiały oferują różny stopień ochrony przed czynnikami zewnętrznymi i tym samym mogą być bardziej lub mniej odporne na uszkodzenia, zabrudzenia oraz wilgoć. Aby zapewnić odpowiednią ochronę swoim rzeczom, ważny jest więc wybór materiału, który sprosta naszym oczekiwaniom. Walizki dzielą się na trzy rodzaje – miękkie, twarde oraz półtwarde. Pierwsze z nich, czyli walizki miękkie, charakteryzują się wykonaniem z materiałów tekstylnych, które odznaczają się wysoką elastycznością. Jako że tego typu materiał jest bardziej rozciągliwy, posiada on jedną ważną zaletę – możliwość spakowania większej ilości ubrań i innego rodzaju rzeczy osobistych. Zapewnia to większy komfort podczas różnego rodzaju wycieczek. Walizki miękkie są jednak mniej odporne na zabrudzenia, ze względu na łatwo brudzący się materiał. W porównaniu do nich walizki twarde są wykonane z termoplastycznych materiałów. Oznacza to, że świetnie radzą sobie z ochroną wszystkich ubrań, sprzętów elektronicznych oraz innych rzeczy osobistych.

Przydatna walizka 40x30x20 wykonana z materiału twardego to jedna z najbardziej popularnych opcji na rynku, głównie ze względu na to, że nie brudzi się ona tak łatwo ani nie ulega zniszczeniom mechanicznym. Największą wadą walizek twardych jest jednak brak dostosowania się do kształtu bagażu. Oznacza to, że w przeciwieństwie do walizek miękkich, nie potrafią one zmieścić nadprogramowego bagażu. Ostatni rodzaj walizek, czyli półtwarde, są pewnego rodzaju połączeniem dwóch wspomnianych wariantów. Taka walizka półtwarda zapewnia sztywność oraz ochronę przed warunkami pogodowymi czy też wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Ponadto, jest na tyle elastyczna, że pozwala na spakowanie trochę więcej rzeczy niż w przypadku walizki twardej. Obecnie walizki półtwarde wykonywane są z materiału EVA, który zapewnia odpowiednie połączenie najistotniejszych cech wspomnianych już rodzajów walizek.

Wybór materiału walizki może być utrudniony ze względu na wiele zalet i wad każdej z opcji. Ważne jest zatem, aby zwrócić uwagę na to, na czym najbardziej nam zależy w walizce i czy priorytetem jest dla nas możliwość spakowania większej ilości rzeczy, czy może większa odporność na zniszczenia.