wczasy

Wczasy w Borach Tucholskich

Gdy Polacy wybierają kierunek, jak w tym roku obiorą w trakcie wyjazdu, najczęściej decydują się udać nad Morze Bałtyckie lub w góry. Oba regiony są wyjątkowe i pełne atrakcji dla wczasowiczów, ale są też najczęściej bardzo oblegane. Jest w nich więc głośno, co nie każdemu odpowiada. Alternatywą może być ucieczka w las – może nie dosłownie, ale w Bory Tucholskie.

Wczasy daleko od zgiełku

wczasyTo region na północy nadal jeszcze mało znany na turystycznej mapie Polski, niemniej godny polecenia. Osoby, które cenią spokój i ciszę najpewniej docenią wyjazd w tereny, gdzie natura nadal ma najwięcej do powiedzenia. Bliskość przyrody, bogata i bardzo zróżnicowana fauna i flora, ale też kilometry ścieżek rowerowych i miejsca, w których można wypożyczyć kajak. Oto recepta na udane wczasy w Borach Tucholskich. Jest to miejsce, gdzie nie dotarł jeszcze zgiełk wielkich aglomeracji. Tam czas biegnie wolniej, a życie jest mniej intensywne. Można pooddychać świeżym powietrzem, które przepełnione jest zapachem sosnowego igliwia. W tle nie słychać warkotu silników i klaksonów naciskanych przez zdenerwowanych kierowców, niesie się za to „krzyk” bielika, sokoła wędrownego czy puchacza.

wczasyOd telewizji bardziej zachęcający jest spływ kajakowy oraz wędrówka po lasach. Dzieci wcale nie proszą o tablet, by móc na nim obejrzeć bajkę, bo – po pierwsze – często nie ma tam dostępu do Internetu, po drugie – mają ciekawsze rzeczy do robienia. Kąpią się w jeziorach, pływają łódką, bawią się w podchody lub pielęgnują zwierzęta – kozy, psy, koty, owce. Odważni mają szansę jeździć konno (często organizowane są tu obozy jeździeckie). Wczasy w Borach Tucholskich mają w sobie swego rodzaju cząstkę przygody. Na organizowanych tu koloniach zawiązują się przyjaźnie, dzieci nie mają czasu tęsknić za domem, za to aktywnie spędzają czas. To zupełne przeciwieństwo tego, jakie życie prowadzą na co dzień. Tu mają możliwość rozmowy z drugim człowiekiem w cztery oczy, nie tylko w wirtualnym świecie. Uczą się też szacunku do natury: zwierząt i przyrody. Wracają do domu wypoczęci, radośni i ze wspomnieniami, które zachowają na lata. W Borach Tucholskich na udany wypoczynek liczyć mogą też dorośli.

Mogą porzucić choć na chwilę codzienne obowiązki i stres, by całkowicie zregenerować swoje siły i mieć energię na powrót do pracy. W otoczeniu przyrody mają też szansę pobyć ze sobą i swoimi bliskimi. Taki urlop bardzo zbliża i pomaga budować dobrą relację. Można wspólnie jeździć na rowerze czy pływać, co z kolei często staje się zalążkiem wspólnej pasji.