Weekend w Jaśle

Organizowane co roku Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle przyciągają turystów i zachęcają do skosztowania lokalnych wyrobów. Ta hucznie obchodzona impreza jest tym, co wyróżnia Jasło na tle innych miast w Beskidzie Niskim, uchodzącym za najbardziej dzikie tereny górskie w Polsce i co roku zachęca do spędzania weekendu w tych malowniczych krajobrazach.

Polecane pokoje do wynajęcia Jasło

pokoje do wynajęciaJasło jest jednym z podkarpackich miast, które doszczętnie zostało zniszczone w czasie II Wojny Światowej. Z pomocą mieszkańców, po latach zostały odbudowane centralne punkty miasta: Jasielski Rynek wraz z otaczającymi go kamienicami, powstał Park Miejski oraz Przystanek Kwiatowa. Jasło jest doskonałym miejscem na tzw. bazę wypadową na weekendowy pobyt w Beskidzie Niskim – doskonałe połączenia z pobliskimi miastami i szlakami sprawia, że turyści chętnie poszukują noclegu w jego okolicy. Do wyboru są pokoje do wynajęcia w Jaśle, okoliczne ośrodki z domkami letniskowymi, a także lokalną agroturystykę. Niezależnie od wybranego noclegu – wynajęty w mieście pokój, domek, czy gospodarstwo agroturystyczne – w związku z niewielką w porównaniu z Tatrami, czy Bieszczadami turystyką, większość obiektów oferuje nocleg w bardzo przystępnych cenach i terminach, a gospodarze agroturystyki z chęcią podzielą się swoją wiedzą na temat okolic i przybliżą swoim gościom uroki lokalnej kultury.

pokoje do wynajęciaZe względu na to, że Jasło jest dość niedużym miastem, nie spotyka się tu tłumów turystów, a pobliskie szlaki często świecą pustkami. Podczas weekendu spędzanego w Jaśle warto odwiedzić Biecz, zwany Małym Krakowem, Żarnowiec i znajdujący się w nim Dworek Konopnickiej oraz znajdującą się w okolicy Bóbrki pierwszą na świecie kopalnię ropy naftowej. Także liczne w okolicy cerkwie i cmentarze wojenne zachęcają swoim urokiem i klimatem do odwiedzin i poznania historii, które miały miejsce na tych terenach w okresie wojennym. Jeden dzień pobytu warto poświęcić na odwiedzenie szlaków górskich. Dla przebywających w Jaśle szczególnie polecany jest szlak rozpoczynający się w oddalonym o 20 km miasteczku Kąty, przez górę Grzywacką, Łysą Górę, górę Polanę, aż do wioski Chyrowej. Jest to jeden z wielu szlaków, które można podjąć w okolicy – mieszkańcy Jasła z pewnością chętnie doradzą odwiedzającym w wyborze najpiękniejszych tras.

Beskid Niski z pewnością jest najmniej turystycznym, cichym i spokojnym pasmem górskim w Polsce. Zachęca odwiedzających pięknymi widokami i bogactwem dzikiej natury. Nocując zarówno w pokoju hotelowym, jak i gospodarstwie agroturystycznym – tu wszędzie panuje cisza i spokój, a niezwykłe trasy i szlaki górskie są na wyciągnięcie ręki.