wyprawy rowerowe w Europie

Zorganizowane wycieczki rowerowe w Europie

Chcesz pojechać na wakacje, ale nie w twoim stylu jest leżenie na plaży lub siedzenie nad basenem? Wielu z nas woli aktywnie spędzać czas, niektórzy kochają biegać, inni pływać, jeszcze inni uwielbiają jazdę na rowerze. Skoro wakacje to czas tylko dla nas nie powinniśmy rezygnować z ulubionych aktywności, na rzecz leniwego opalania się nad brzegiem morza.

Zorganizowana wycieczka rowerowa

wyprawy rowerowe w EuropieJeśli wakacje chcemy spędzić z rowerem mamy do przemyślenia kilka opcji: możemy dojechać na miejsce wypoczynku rowerem, odpocząć kilka dni i wrócić w ten sam sposób, albo wybrać się na wycieczkę rowerową, która nie będzie miała konkretnego punktu docelowego – zależy nam na przejechaniu i zwiedzeniu jak największej liczby miejsc. Możemy też wybrać się na zorganizowane wyprawy rowerowe w Europie. Dla początkujących opcja ze zorganizowanymi wycieczkami zdaje się najtrafniejsza. Po pierwsze, zazwyczaj dolatujemy do kraju w Europie, który chcielibyśmy zwiedzić i dopiero tam wybieramy się na rowerowe przejażdżki. Po drugie, po najlepszych szlakach poprowadzi nas odpowiedni przewodnik – nie musimy szukać ich sami. W końcu po trzecie, w razie niepowodzenia jesteśmy w całej grupie, która odpowiednio o siebie dba, a nieraz i motywuje do dalszej jazdy.

wyprawy rowerowe w EuropieOczywiście z jednej strony wizja bycia sobie „sterem i okrętem” jest kusząca, jednak zwłaszcza w ramach pierwszej swojej wyprawy dobrze jest wybrać się na zorganizowaną przejażdżkę. Opcja z przelotem do danego miejsca jest bardzo kusząca – możesz spakować wszystko, czego potrzebujesz w praktyczną walizkę, która w wypadku podróży z nią gdzieś rowerem byłaby bardzo niewygodna. Dzięki temu mamy pewność, że zabierzemy ze sobą wszystko, czego potrzebujemy, ale nie musimy przewozić tego „na własnych barkach”. Jedynie na każdy dzień zorganizowanych wypraw rowerowych zabierzemy ze sobą bagaż podręczny, dużo lżejszy niż ten, który jest nam potrzebny na kilka dni. Pamiętajmy, żeby „mierzyć siły na zamiary” – jeśli jesteśmy początkujący w jeździe na jednośladzie, zacznijmy od kilkudniowych, nie za długich, zorganizowanych wypraw. Takie wakacje mogą dać nam motywację do wyruszania w kolejne nieznane zakątki Europy i nie tylko. Możemy tak polubić ten typ rozrywki, że z niecierpliwością będziemy czekać na kolejną okazję wyjazdu na taką zorganizowaną przejażdżkę.

Możemy też poczuć się zainspirowani do wyruszenia w samodzielną podróż – na początek choćby nad własne, polskie morze czy w góry. Podczas gdy inni będą chwalić się śladami swojej opalenizną po kilkudniowym leżeniu na plaży, my będziemy chwalić się kondycją, jaką zdobyliśmy podczas takich wycieczek.